Menu

Urządzamy prywatny gabinet: wybór mebli

Sierpień 15, 2017 - Firma
Urządzamy prywatny gabinet: wybór mebli

Wiele osób marzy o domowym gabinecie. To zaciszne i indywidualne miejsce pracy ma być azylem – osobistą przestrzenią, pozwalającą na maksymalne skoncentrowanie się i wyzwalającą kreatywność. Jakie czynniki mogą na to wpływać?

Przede wszystkim, warto zadbać o odpowiednie umeblowanie. Solidne biurko, właściwa ilość szuflad, pojemne regały – to wszystko może być potrzebne. Ważny element to fotel biurowy. Jako, że spędza się w nim zwykle bite kilka godzin, musi on być ergonomiczny i bardzo wygodny. Źle dobrane krzesło może skutecznie pogorszyć jakość pracy i wywołać dolegliwości bólowe, zwłaszcza ze strony pleców. Fotel taki najlepiej kupić osobiście. Umożliwi to przetestowanie dostępnych w sklepie modeli i sprawdzenie ich jakości. Regulowane i profilowane oparcie to istotny aspekt, pomagający w utrzymywaniu prawidłowej postawy przy pracy i odciążający kręgosłup. Warto zwrócić uwagę na obicie. Skórzane jest łatwiejsze w czyszczeniu, ale to materiałowe obicia są bardziej przewiewne. Ponadto trzeba sprawdzić, czy krzesło do komputera ma regulację wysokości i możliwość pełnego obrotu (https://www.ergo-fotel.pl/fotele-krzesla-do-komputera).

  Fotele wykonane z różnych materiałów

Aranżacja domowego biura to ciekawa przygoda i jednocześnie wyzwanie. Warto się do niego przyłożyć, aby móc cieszyć się wymarzonym kącikiem do pracy.