Menu

Kiedy fotel biurowy może zostać uznany za ergonomiczny?

Sierpień 22, 2017 - Firma
Kiedy fotel biurowy może zostać uznany za ergonomiczny?

Urządzając stanowisko do pracy przy biurku, należy zadbać o każdy detal. Wybór mebli i sprzętu nie pozostaje bez znaczenia – ma wpływ na komfort oraz zdrowie. Jednym z najważniejszych elementów właściwego wyposażenia biura jest fotel biurowy ergonomiczny. Jakie kryteria powinien spełniać?

Jakie cechy charakteryzują fotel ergonomiczny?

Wbrew pozorom nie każdy fotel funkcjonujący pod nazwą biurowy ma właściwości ergonomiczne. Żeby siedzisko idealnie nadawało się do pracy biurowej, musi spełnić szereg kryteriów.
Fotel ergonomiczny przede wszystkim musi mieć regulowaną wysokość oraz kąt nachylenia oparcia. Powinien też być wyposażony w wygodne podłokietniki i obity przyjemnym w dotyku materiałem. Za ergonomiczne uznawany jest tylko fotel obrotowy, który pozwala na pełen obrót (zobacz www.ergohuman.pl).

  Reklama internetowa

 

Gdzie szukać dobrej jakości foteli ergonomicznych?

Fotele biurowe ergonomiczne oferuje wiele sklepów, zarówno meblowych, jak i tych specjalizujących się w wyposażaniu biur. Kupując krzesło, warto uważnie mu się przyjrzeć, żeby spełniało wszystkie kryteria fotela ergonomicznego, a dodatkowo było stabilne i wyglądało solidnie.